TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Rusya vuruyor; bilanço bin 500 ölü!!

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 31
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08

  GÖZLÜK Rusya vuruyor; bilanço bin 500 ölü!!

  Mesaj tarafından (psiko m@k) Bir C.tesi Ağus. 09, 2008 4:14 pm

  Kafkaslar'da savaş kızışarak sürüyor. Bilanço bin 500'e çıktı. Halk evlerini terk ediyor...
  Rus savaş uçakları, Güney Osetya bölgesinde Gürcü mevzilerini bombalamaya devam ediyor.

  Güney Osetya’nın başkenti Tshinvali’deki askeri bölge ve yerleşim yerlerindeki açık alanda bulunan Gürcü mevzileri, Rus savaş uçakları tarafından bombalanıyor. Gürcü mevzilerinden de bombardımana karşı ateş açılıyor.

  Can güvenlikleri tehdit altında olan bölge sakinleri ise Rus bombardımanı nedeniyle büyük panik yaşıyor. Halk, telaş içinde bölgeden kaçmaya çalışıyor.
  Çatışmalarda şu ana kadar 1500 kişinin öldüğü bildirildi.

  GORİ'DE BOMBARDIMAN ALTINDA:2 KİŞİ ÖLDÜ

  Bu arada Tshinvali yolu boyunca Gürcü birliklerine ait yüzlerce zırhlı araç, tank ve diğer askeri ağır teçhizat hareket halinde bulunuyor.

  Güney Osetya’daki Gürcü mevzilerini bombardımana tutan Rus savaş uçakları, bölgenin sınırındaki Gori kentine de bomba yağdırıyor. Bombardımanda 2 kişinin öldüğü bildirildi

  Kentin dış mahallelerine Rus uçaklarından bombalar atılıyor. Bombardımanda ölen ve ağır yaralanan siviller oldu. Aynı zamanda Gürcü askerlerinden de ölenler ve yaralananlar var. Halk panik içinde kentten kaçmaya çalışıyor.

  Kentin çıkış yolları sivil araçlara açık bulunuyor. Rus Dışileri Bakanı bölgede durumun kötüleştiğini bildirdi.

  MEDYEDEV: SİVİLLERİ KORUMAK İÇİN ORDAYIZ

  Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Gürcistan’dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya’daki Rus askerlerinin "sivilleri korumak" için, barışı tesis etme operasyonu yürüttüklerini söyledi.
  Medvedev, Rusya Savunma Bakanı Anatoliy Serdyukov’u kabulünde yaptığı açıklamada, "Barış gücü askerlerimiz ve takviye birliklerimiz, şu anda Gürcü tarafını barışa razı etme operasyonu yapıyor" dedi.
  Rus askerlerinin oradaki nüfusu korumakla görevli olduğunu ifade eden Medvedev, "Onların da şu anda yaptıkları tam olarak bu" diye konuştu.
  Rus haber ajansları, Medvedev’in Serdyukov’u kabulünde Kremlin İdare Amiri Nikolay Makarov’un da hazır bulunduğunu belirterek, Serdyukov ve Makarov’un bölgedeki son durumu aktardığını kaydettiler.

  RUS KOMUTAN: "GÜNEY OSETYA’NIN BAŞKENTİNDEN GÜRCÜ ASKERLERİNİ ÇIKARTTIK"

  Rus güçlerinin, Güney Osetya’nın başkenti Tshinvali’den Gürcü askerlerini çıkarttıkları öne sürüldü.
  Rus Kara Kuvvetleri Komutanı Vladimir Bolderev, Itar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, "Taktik birlikler, Tshinvali’yi Gürcü ordusundan tamamen kurtardı ve Gürcü birliklerini barış gücü askerlerinin bulunduğu bölgenin ötesine göndermeye başladı" dedi.

  GÜRCÜ ASKERLERİ, RUS SAVAŞ UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ

  Gürcü askerlerinin, bir Rus savaş uçağını düşürdüğü bildirildi.
  Gürcistan Güvenlik Konseyi Başkanı Kakha Lomanya, Reuters'a yaptığı açıklamada, Gürcü güçlerinin bu sabah bir Rus uçağını vurarak düşürdüğünü ve uçağın pilotunun ele geçirildiğini söyledi.

  SOBYANİN: 30 BİNDEN FAZLA İNSAN GÜNEY OSETYA'YI TERK ETTİ

  Rusya Başbakan Yardımcısı Sergey Sobyanin, 30 binden fazla insanın Rusya'ya sığınmak üzere Güney Osetya'yı terk ettiğini bildirdi. Başbakan Yardımcısı, Rusya'nın Güney Osetya'ya insani yardımıyla ilgili Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, son 36 saat içinde 30 binden fazla insanın Rusya sınırını geçtiğini belirtti.

  Sobyanin, insani durumun çok kötü olduğunu kaydetti. (09 Ağustos 2008 12:20)


  KAYNAK :HABER3

   Forum Saati Cuma Tem. 20, 2018 6:51 am