TURKUAZ

FORUMDAN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUN LÜTFEN!!!

...::: TURKUAZ YÖNETİM :::...
TURKUAZ

Türkiye'nin Paylaşım Merkezi


  Org. Aydoğan'dan Ergenekon resti !

  Paylaş
  avatar
  (psiko m@k)
  Site Kurucusu
  Site Kurucusu

  Erkek
  Kaplan
  Mesaj Sayısı : 1034
  Yaş : 31
  Nerden : KÜTAHYA
  Ruh Hali :
  Kayıt tarihi : 06/07/08
  030908

  Org. Aydoğan'dan Ergenekon resti !

  Mesaj tarafından (psiko m@k)

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'ndan çok önemli Ergenekon açıklaması...
  Komutandan çok önemli Ergenekon açıklaması

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, "Ergenekon’un ne olduğu belli değil bir defa. Şu kadarını söyleyeyim; evrak sızmasıyla ilgili konu, Ergenekon’dan önce" dedi.

  Orgeneral Babaoğlu, Işıklar Askeri Hava Lisesi eğitim-öğretim yılı açılış töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Babaoğlu, gazetecilerin bugün bir gazetede yer alan kurmay bir subayın tutuklanması haberine ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:

  "Genelkurmay da söyledi, çok eski bir konu. Mahkeme süreci devam ediyor. Söyleyecek bir şeyim yok. Ergenekon’un ne olduğu belli değil bir defa. Şu kadarını söyleyeyim; evrak sızmasıyla ilgili konu Ergenekon’dan önce."

  Türk Hava Kuvvetlerinin uzay çalışmalarına ilişkin bir soruyu yanıtlarken de Orgeneral Babaoğlu, "Bizim astronot gönderme çalışmamız yok. Silahlı kuvvetlerin uzayla ilgisi astronot ile sınırlı değil. Astronot göndermek de hedef değil. Daha önce de açıkladım; 2011’de hedefimiz Türk Hava Kuvvetlerinin gözlem uydusunu uzaya göndermek. Ümit ediyorum bu hedefimize ulaşırız" dedi.

  Orgeneral Babaoğlu, Türk Hava Kuvvetlerinin bölgede iyi ve güçlü bir hava kuvveti olduğunu vurgulayarak, uzaya ilgilerinin devam ettiğini söyledi.

  Barış Kartalı Projesine ilişkin olarak da Boeing firması ile 4 erken uyarı uçağı alımı için yapılan sözleşmenin devam ettiğini hatırlatan Orgeneral Babaoğlu, bu uçakların henüz envantere girmediğini belirtti.

  TERÖRLE MÜCADELE

  Orgeneral Babaoğlu, terör örgütüne yönelik sınır ötesi hava harekatlarına ilişkin bir soru üzerine, bölgeyi devamlı gözlediklerini Genelkurmay Başkanlığının da değerlendirmeler yaptığını belirtti. Kendilerine görev verilince bunu icra ettiklerini ifade eden Orgeneral Babaoğlu, "Terörle mücadele öncelikli görevlerimizden. Görev verildiğinde biz yapmaya hazırız. Orada çok başarılı görevler yapıyoruz. Çok büyük emek, planlama var. Sonuçlarından gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

  Gazetecilere bölgenin arazi yapısını tanımaları için kabartma bir haritaya bakmalarını öneren Orgeneral Babaoğlu, "Kabartma haritaya bakarsanız anlarsınız" dedi.

  İzmir’deki hava lisesi kapatılmadan önce bu okuldan mezun olduğunu belirten Orgeneral Babaoğlu, Kara Harp Okulundan sonra havacı olduğunu anlattı.

  Orgeneral Babaoğlu, gelecek yıl, meslekte "50 yıldan bir ay eksik ve üniformalı" olarak yarım asrı tamamlayacağını sözlerine ekledi.

  KAYNAK : HABER3
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  Yorum yok.


   Forum Saati Cuma Mayıs 25, 2018 6:25 pm